قطعات یدکی کوره های القایی

 

گارنکس

گارنکس تاندیش جایگزین مناسبی برای جرم روکش تاندیش است.
از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- سردکار بودن ( عدم نیاز به پیش گرم )
- کاهش اتلاف حرارتی از طریق دیواره
- عدم واکنش مذاب
- نصب آسان
- افزایش تعداد ذوب های همزمان ریخته گری شده
- اقتصادی تر بودن نسبت به جرم روکش تاندیش

Garnks

 


 

نازل تاندیش

نازل تاندیش مجرای انتقال ذوب از داخل تاندیش به داخل تیوب مسی می باشد که بسته به ابعاد شمش ها و تاندیش، ابعاد آن متفاوت بوده و بر حسب دبی مورد نیاز مذاب بر حسب سایز شمش، دارای قطر سوراخ متفاوت می باشد و بسته به زمان ریخته گری درصد زیرکونیای موجود در آن متغیر است. 

نازل تاندیش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


پروس پلاگ
دمش گاز آرگون به داخل پاتیل از طریق پروس پلاگ انجام می گیرد. جنس پروس پلاگ آلومینایی بوده و سایز آن بر حسب سایز پاتیل و تناژ مذاب تعیین می گردد.
پروس پلاگ از نظر سایز به دو گونه می باشد:
GP2 : جهت پاتیل های تا ظرفیت 20 تن
GP3 : جهت پاتیل های تا ظرفیت 35 تن

 

پروس پلاگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ول بلوک پاتیل
بلوکی است که در کف پاتیل قرار دارد و نازل داخلی درون آن قرار داده می شود. معمولا از آلومینای بالای 75% برای تولید آن استفاده می شود .

ول بلوک پاتیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نازل درونی پاتیل


نازل درونی پاتیل مجرای انتقال ذوب از داخل پاتیل به صفحه اسلاید گیت می باشد. جهت رسیدن به دوام و نسوزندگی کافی، معمولا دارای درصد آلومینای زیادی هست و بعضا جهت کاهش خاصیت ترشوندگی با مذاب، مقداری کربن نیز به آن اضافه می شود. 

نازل درونی پاتیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 غلاف ترموکوپل و نمونه بردار

دانستن دمای صحیح و دقیق مذاب برای تولید و کنترل کیفی فولاد ، چدن و آلیاژهای غیر آهنی قبل از تخلیه یا ریخته گری لازم و ضروری و از اهداف اجتناب ناپذیر می باشد .
جهت اندازه گیری دمای ذوب ، با بالاترین دقت ، تکرار پذیری و قابلیت اطمینان (واقعی) پروب Positherm Thermocouple  به عنوان موثرترین راه برای اندازه گیری دمای مذاب توسط شرکت Heraeus Electro-Nite که بزرگترین سازنده ترموکوپل های غوطه وری دنیاست طراحی و ساخته شده است .
نازل درونی پاتیل مجرای انتقال ذوب از داخل پاتیل به صفحه اسلاید گیت می باشد. جهت رسیدن به دوام و نسوزندگی کافی، معمولا دارای درصد آلومینای زیادی هست و بعضا جهت کاهش خاصیت ترشوندگی با مذاب، مقداری کربن نیز به آن اضافه می شود.

غلاف ترموکوپل و نمونه بردار

غلاف ترموکوپل و نمونه بردار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

بوردهای الکترونیکی
بوردهای الکتریکی مجموعه ای از قطعات الکتریکی هستند که بر روی فیبر در داخل مدار چاپی آن قرار گرفته اند. مدار چاپی بر روی فیبر، اتصال قطعات الکتریکی را مطابق با نقشه مدار که توسط متخصص الکترونیک طراحی گردیده، برقرار می کند. اینگونه قطعات طوری طراحی شده اند تا اطلاعاتی را از کاربر و یا محیط دریافت کرده و خروجی دستگاه را منطبق با آن تنظیم نمایند.
شرکت تامین گر قادر است تا نیازهای مختلف تامین کنندگان به بوردهای الکتریکی را در زمینه کوره های القایی و ماشین های ریخته گری پیوسته تامین نماید.
 


 

بلوک بالا و پایین کویل
بلوک های بالا و پایین کویل در نقش نگهدارنده کویل می باشند و به دلیل اینکه فشار زیادی روی آن ها اعمال می شود و خنک سازی نیز در آنها انجام نمی شود، می بایست دارای استحکام گرمایی بالایی باشند. معمولا برای ساخت این بلوک ها از جرم آلومینایی استفاده می شود و جهت حصول استحکام مکانیکی بالا عملیات حرارتی خاصی بر روی آن اعمال می گردد.یوک
یوک ها قطعاتی هستند که در پشت کویل جهت جلوگیری از دفرمه شدن آن و همچنین تمرکز میدان به داخل کویل و شکستن میدان مغناطیسی تشکیل شده در اطراف آن، نصب می شوند. ورق بکار رفته در ساخت این یوک ها به منظور بالا بردن ظرفیت جذب میدان مغناطیسی از نوع جهت دار (Grain Oriented) بوده و ابعاد و سایز آن بر حسب سایز کوره و توان آن تعیین می گردد.کویل مسی و استیل
کویل، منبع اصلی میدان مغناطیسی می باشد که جریان بالایی با فرکانس مشخص به آنها اعمال می شود. کویل ها در نقش یک سیم پیچ، میدان مغناطیسی قوی به دور خود ایجاد می کنند و موجب ایجاد جریان های گردابی در سطح قراضه شده که به مرور زمان، قراضه داغ شده و ذوب می شود.
کویل های مسی برای بخش دارای جریان برق و کویل های استیل صرفا جهت خنک کاری بخش بالا و پاببن بوته استفاده می شود.فیبر استخوانی (FRP)
جهت نگهداری حلقه های مختلف کویل در یک خط و جلوگیری از پیچیدگی کویل ناشی از میدان های مغناطیسی، از فیبر استخوانی استفاده می شود. این فیبر ها دارای الیاف پلیمری بوده و بعضا برای ساختن آن، از رزین های مقاوم به حرارت و عایق الکتریکی استفاده می شود.اسپیسر (بین کویل)
جهت تنظیم فاصله و جلوگیری از نشستن حلقه های کویل روی همدیگر، از اسپیسر در سایزهای مختلف استفاده می شود. جنس آن از نوع میکا می باشد که خاصیت ترشوندگی با آب را نداشته و از استحکام مکانیکی مناسبی برخوردار است.نوار FRP
نوار FRP یکی از لوازم اصلی در تعمیر و آماده سازی کویل می باشد. این نوار دارای خاصیت مقاومت الکتریکی و مقاومت حرارتی است که مطابق دستورالعمل معین به دور حلقه های کویل تابیده می شود.رنگ عایق کویل
یک عایق حرارتی و الکتریکی است که جهت جلوگیری از انتقال حرارت از دیواره داخلی بوته به کویل و همینطور جلوگیری از تماس بین کویل ها و آرک زدن کوره بکار می رود. رنگ عایق کویل یکی از اصلی ترین مواد اولیه برای آماده سازی کویل ها می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های آن انعطاف پذیری آن در انبساط و انقباض کویل است و میزان عایقی الکتریکی آن 5000 ولت به ازای هر میلیمتر ضخامت است.خازن
خازن عبارتست از دو صفحه موازی فلزی که در میان آن لایه ای از هوا یا عایق قرار دارد. خازن ها انرژی الکتریکی را نگهداری می کنند و همچنین برای صاف کردن سطح تغییرات ولتاژ مستقیم ازآنها استفاده می شود. از خازن ها در مدار ها بعنوان فیلتر نیز استفاده می شود، زیرا خازن ها به راحتی سیگنال های غیرمستقیم AC را عبور می دهند ولی مانع عبور سیگنال های مستقیم Dc می شوند.
خازن های یکی از تجهیزات اصلی کوره ها می باشند که توان مورد نظر را در کوره ها تامین می کنند. این خازن ها معمولا به دلیل بالا بودن جریان و ولتاز کاری آب خنک می باشند و بر حسب توان کوره، تعداد و مشخصات الکتریکی آن تعریف می شوند.تریستور
تریستورها که به آن ها یکسوسازهایی با کنترل سیلیکونی نیز می گویند، را می توان برای قطع و وصل و یا کنترل توان سیگنال های AC مورد استفاده قرار داد. تریستور نیز مانند دیود "آند" و "کاتد" دارد. اما علاوه بر آنها پایه سومی به نام "گیت" نیز وجود دارد که با اعمال پالس جریانی کوتاه مدت از آن طریق می توان تریستور را تحریک کرد. این تجهیز یکی از اجزای اصلی در تابلوهای مبدل فرکانس کوره ها می باشد که با توجه به توان مورد نظر متفاوت می باشد و در نوع رکتیفایر و اینورتر مورد استفاده قرار می گیرد.کابل آب و برق
کابل های آب و برق یا Water Cooled Cable جهت انتقال برق از خازن ها به کویل مورد استفاده قرار می گیرد. از داخل این کابل ها، رشته های درهم تنیده مسی برای انتقال برق عبور کرده که با آب DM خنک می شود.شیلنگ بدون کربن
این شیلنگ ها در خنک سازی قطعاتِ نزدیک به کویل، استفاده می شوند و به دلیل اینکه بدون کربن می باشند، کاملا نارسانا بوده و تا 6000 ولت هیچ جریانی را از خود عبور نمی دهند و در میدان اطراف کویل احتمال آرک زدن در آنها وجود ندارد.

کاتالوگ شرکت تامین گر 
 
tc 

 

محصـولات
برخی از مشتریان ما

01243567

89101112131415

 
طراحی و توسعه: شرکت لیزر رایانه پارس
فیسبوک شرک تامین گر
کانال یوتب شرکت تامین گر
linkedin  شرک تامین گر
تویتر شرکت تامین گر
گوگل پلاس شرکت تامین گر
آپارات شرکت تامین گر