مواد و آجرهای نسوز فولاد سازی

 

سیستم اسلاید گیت

این سیستم یک تجهیز مکانیکی است که تنظیم و هدایت مقدار ذوب مورد نیاز جهت انتقال از پاتیل حمل مذاب به داخل تاندیش ریخته گری از طریق این سیستم امکانپذیر می باشد.

جرم نسوز

جرم های نسوز شامل خاک های سیلیسی، خاک های اسپینل، جرم روکش تاندیش، جرم های آلومینایی و ... که می باشند و برای نسوزکاری کوره های القایی، پاتیل ها، تاندیش ها، ساخت بلوک های کوره، تعمیرات تاندیش، پاتیل و کوره مورد استفاده قرار می گیرند.

نازل تاندیش
نازل تاندیش مجرای انتقال ذوب از داخل تاندیش به داخل تیوب مسی می باشد که بسته به ابعاد شمش ها و تاندیش، ابعاد آن متفاوت بوده و بر حسب دبی مورد نیاز مذاب بر حسب سایز شمش، دارای قطر سوراخ متفاوت می باشد و بسته به زمان ریخته گری درصد زیرکونیای موجود در آن متغیر است.

صفحه اسلاید گیت
صفحاتی از جنس آلومینا - کربن هستند که بصورت کشویی توسط جک هیدرولیک باز و بسته می شوند. این صفحات بین نازل داخلی پاتیل و نازل خارجی پاتیل قرار می گیرند و بوسیله باز و بسته کردن آنها می توان سطح ذوب داخل تاندیش را تنظیم نمود.

slide gate plate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نازل درونی پاتیل

نازل درونی پاتیل مجرای انتقال ذوب از داخل پاتیل به صفحه اسلاید گیت می باشد. جهت رسیدن به دوام و نسوزندگی کافی، معمولا دارای درصد آلومینای زیادی هست و بعضا جهت کاهش خاصیت ترشوندگی با مذاب، مقداری کربن نیز به آن اضافه می شود.

پروس پلاگ
دمش گاز آرگون به داخل پاتیل از طریق پروس پلاگ انجام می گیرد. جنس پروس پلاگ آلومینایی بوده و سایز آن بر حسب سایز پاتیل و تناژ مذاب تعیین می گردد.
پروس پلاگ از نظر سایز به دو گونه می باشد:
GP2 : جهت پاتیل های تا ظرفیت 20 تن
GP3 : جهت پاتیل های تا ظرفیت 35 تن

ول بلوک پاتیل
بلوکی است که در کف پاتیل قرار دارد و نازل داخلی درون آن قرار داده می شود. معمولا از آلومینای بالای 75% برای تولید آن استفاده می شود.

گارنکس تاندیش
گارنکس تاندیش جایگزین مناسبی برای جرم روکش تاندیش است.
از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سردکار بودن (عدم نیاز به پیشگرم)
کاهش اتلاف حرارتی از طریق دیواره
عدم واکنش مذاب
نصب آسان
افزایش تعداد ذوب های همزمان ریخته گری شده
اقتصادی تر بودن نسبت به جرم روکش تاندیش
به دلیل دارا بودن بیش از 90% سیلیس در ترکیب آن، برد سیلیسی نیز نامیدده می شود.

سیمان نسوز کویل
مهمترین ویژگی سیمان نسوز، عایق حرارتی و الکتریکی بودن آن و مقاومت آن در برابر کربوره شدن می باشد. این لایه ایمنی پس از آماده سازی کویل بر روی آن زده شده و در زیر خاک نسوز قرار می گیرد.

کاتالوگ شرکت تامین گر 
 
tc 

 

محصـولات
برخی از مشتریان ما

01243567

89101112131415

 
طراحی و توسعه: شرکت لیزر رایانه پارس
فیسبوک شرک تامین گر
کانال یوتب شرکت تامین گر
linkedin  شرک تامین گر
تویتر شرکت تامین گر
گوگل پلاس شرکت تامین گر
آپارات شرکت تامین گر